TERAVİH BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Akşehir Belediyesi tarafından mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Teravih Namazı Buluşmaları adıyla başlatılan etkinlikte, Teravih Namazı sonrası cami bahçelerinde cemaate közde çay ikramı yapılıyor.

Ramazan ayının manevi ortamının en güzel şekilde yaşandığı buluşmalarda, camiden çıkan cemaatle bir araya gelen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; vatandaşların istek ve önerilerini dinlerken, vatandaşlarda közde demlenmiş çayları yudumlamanın keyfini yaşıyor.
Mübarek Ramazan ayının kendine özgü güzellikleriyle manevi dünyamıza zenginlik kattığının altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Ramazan ayında her gün Teravih namazında şehrimizdeki çeşitli camilerimizde hemşehrilerimizle buluşup, onlarla hasbihal edip közde çay ikramımızı yapıyoruz. Bu ayın manevi iklimine uygun olarak farklı mahallelerde  gerçekleştirdiğimiz buluşmalar ile rahmet, mağfiret ve kardeşlik ayı Ramazan’ın güzelliklerini  hep birlikte yaşıyoruz” dedi.Ramazan ayının bir kaynaşma, paylaşım, birliktelik ve hoşgörü ayı olduğunu belirten Başkan Akkaya  “Zengin fakir ayrımı yapılmaksızın kurulan iftar sofralarında açılan oruçların ardından, teravih namazları ile taçlanan bu güzel günlerde; maddi ve manevi sayısız güzellikler yaşıyoruz. Yaptığımız ibadetlerin mükâfatının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayda bizi biz yapan değerlerimizi ve geleneklerimizi canlandırmak ve yaşatmak adına yaptığımız bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” diye konuştu.Ramazan’ın ilk üç günü Havva Kadın cami, Ulu Cami ve Gölçayır Mahallesinde gerçekleştirilen Teravih Namazı Buluşmaları,  Akşehir Belediyesi tarafından teravih namazından sonra her akşam başka bir caminin bahçesinde gerçekleştirilerek vatandaşlara közde çay ikramında bulunulmaya devam edilecek.

https://www.aksehirpostasi.com/