PAZARDAKİ DENETİMDE TÜTÜN ELE GEÇİRİLDİ

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Emniyet Genel Müdürlüğünün COVİT 19 DİNAMİK denetim tedbirleri kapsamında pazardaki denetimde kaçak tütün ele geçirildi.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Emniyet Genel Müdürlüğünün COVİT 19 DİNAMİK denetim tedbirleri kapsamında ilçemizde kurulan Perşembe pazarında yaptığı denetimler ve kontrollerde faturasız ve belgesiz tütün satışı yapan E. A. dan 912 adet tek dal sigara, 2.600 adet Makaron ve 15 kg. kıyılmış tütün, E. A. dan 1.102 adet tek dal sigara, 2.000 adet Makaron ve 12 kg. kıyılmış tütün, M. B. dan 494 adet tek dal sigara, 1.600 adet Makaron, 10 kg. kıyılmış tütün olmak üzere toplam 2.508 adet tek dal sigara, 6.200 adet Makaron ve 37 kg. kıyılmış tütün ele geçirildi. Üç şüpheli gözaltına alındı haklarında yapılan işlemin ardından serbest bırakıldı.

 

UYUŞTURUCU ŞÜPHELİLERİ TUVALLETTE YAKALANDI

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele görevlileri uyuşturucu kullanımına ve satışına izin vermiyor.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele görevlilerince Sokak Satıcılarına ve Kullanıcılarına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; 
tuvalette uyuşturucu madde kullanıldığı yönünde yapılan ihbarların artması üzerine tuvalet izlemeye alınmış bir müddet sonra daha önce haklarında uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılan iki şüpheli şahıs gelerek tuvalete girmesi üzerine ekipler de tuvalete girerek C.T. ve İ.G. isimli iki şüpheliyi gözaltına aldı ve C.T. nin elinde bulunan şırıngaya çekili vaziyette sıvılaştırılmış uyuşturucu maddeye el konuldu. Şüpheliler hakkında yapılan işlemin ardından serbest bırakıldı. 

 

UYUŞTURUCUYU MEYVE KUTUSUNA SAKLADILAR

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi yaptığı çalışmalar kapsamında 42… plakalı otomobil ile ilçemize uyuşturucu madde getirileceği yönünde bilgiler elde etmesi üzerine araç takibe alındı. ilçe girişinde durdurulan araçta sürücü Ramazan K. ile birlikte Oğuzhan Ö. ve Mehmet Y. nin olduğu tespit edilerek üç şüpheli de gözaltına alındı. Alınan arama kararı ile araçta yapılan aramada araç içerisinde torpido alt kısmına meyve suyu kutusuna zulalanmış vaziyette 80 gram metamfetamin uyuşturucu madde ele geçirildi. Soruşturmayi derinleştiren Narkotik ekibi Şüphelilerden uyuşturucu madde aldığını tespit ettiği Yüksel G., İlyas T. ve Osman K. yi de gözaltına aldı. Yüksel G., İlyas T. ve Osman K. ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Şüpheliler öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi.