BELEDİYELERDEN YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM

Akşehir ve çevre ilçe Belediyeleri; ilki 4 gün önce Manavgat’ta başlayan ve birkaç gün içerisinde ülke geneline yayılan orman yangınlarından etkilenen vatandaşlara destek mesajları yayımlarken, bazı ilçelerden yola çıkarılan hayvan yemi desteği kamyonları da yangın bölgelerindeki köylere ulaştı.

Orman yangınlarında mağdur olan yetiştiricilerimiz için harekete geçen Akşehir Belediyesi’nin yanı sıra Sultandağı Belediyesi de 2 TIR saman ve yoncayı, bölgeye gönderdi. Vatandaşlar tarafından verilen destekle Dereçine Belediyesi’nce yola çıkarılan balya yüklü kamyonun da mağduriyet yaşayan yetiştiricilerin bulunduğu köylere ulaştığı öğrenildi.

 

AKYEM’DEN MANAVGAT’A YARDIM TIR’I

Akşehir Yem (AKYEM); Antalya Manavgat’taki orman yangınından zarar gören yetiştiricilere, yonca ve yem desteğinde bulundu.

Akşehir Grup Genel Müdürü Kudret Aslım, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Akşehir Yem olarak; yonca ve yem yüklü TIR’ımızı, veterinerlerimizle birlikte, Manavgat’ta yangından zarar gören köylerimize gönderdik. Yangınlar sona erene kadar biz de evlerini ve işyerlerini kaybetmiş vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Amacımız, zarar görenlerin acısını biraz olsun hafifletmek.

Geçmiş Olsun Türkiye! Ülkemiz hepimizin, kaybettiğimiz her can hepimizin.”

https://www.pervasiz.com.tr/