HAFIZLIK İCAZET PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akşehir İlçe Müftülüğüne bağlı Kevser Köksal Kur’an Kurslarından mezun olan 19 kız öğrencinin hafızlık icazet programı; Akşehir Kültür Merkezinde yapıldı.

Akşehir İlçe  Müftülüğüne bağlı Kevser Köksal Kur’an Kurslarından mezun olan 19 kız öğrencinin hafızlık icazet programı; Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali ÖGE , DİB Başkanlık Müşaviri Belgin KONARILI, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit DURGUT,  Akşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Hakkı KOÇ, Daire Amirleri, Yunak, Çeltik, Tuzlukçu, Doğanhisar, Hüyük İlçe Müftüleri, Protokol üyeleri,hayırseverler, öğrenci velileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve ardından Sultan Ahmet Camii Müezzin Kayyımı Aşgın TUNCA’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe müftüsü Ahmet MÜJDECİ’nin açılış konuşmasıyla devam etti.
 Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali ÖGE  hafızlık sürecinde emeği geçen hocalarımıza ve ailelerine ayrıca Kur’an kurslarına maddi manevi katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür ederek, hafız öğrencileri tebrik etti. Ramazan Ayı boyunca Mukabele okuyan Hafız öğrencilerimize hediye takdiminde bulundu.Programa katılan DİB Başkanlık Müşaviri  Sn. Belgin Konarılı Hanımefendi de Hafız olan öğrencileri tebrik etti.Programa katılan protokol üyeleri tarafından Hafızlığını tamamlayan öğrencilere Belge ve Hediye takdimi yapıldı.
Hanımlara özel olarak devam eden programın 2, bölümü Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin Kur’an tilavetleri ve Şiir dinletileri ile sona erdi.

 

AKŞEHİR’DE SERDAR TUNCER’LE MUHABBET VE ŞİİR DOLU GECE

AKŞEHİR’DE SERDAR TUNCER’LE MUHABBET VE ŞİİR DOLU GECE

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kitap Fuarı kapsamında Akşehir’e gelen Şair ve TV Programcısı Serdar Tuncer Akşehirli sevenleriyle buluştu.

Tuncer ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki fuar alanında hayranlarına kitaplarını imzaladı. Yoğun ilginin olduğu kitap imzalama etkinliğinde stant önünde uzun kuyruklar oluştu. Kitap imzalama etkinliğinin ardından Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile kısa bir şehir turu yapan Serdar Tuncer, Akşehir’in tarihi dokusuna hayran kaldı. Tarihi evlerin bulunduğu sokaklar ve Akşehir Nasreddin Hoca Evi’nin gezen Tuncer, Nasreddin Hoca Evi’ndeki hiperrealistik heykellerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.
Serdar Tuncer Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikle de tasavvuf tarihinden günümüze uzanan güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda düşündüren ve yer yer duygulandıran anlatısı ile gönüllere hitap eden Tuncer söyleşisini şiirleriyle de taçlandırdı. 
Serdar Tuncer, salonu dolduran Akşehirlilere okuduğu şiirlerle eşsiz bir gece sunarken Akşehir’in güzel insanlarıyla buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve etkinliği düzenleyen herkese teşekkür etti.
Programını Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiiri ile bitiren Serdar Tuncer, şiirin mısraları arasında salonu dolduranlarında âmin demesini isteyerek manevi bir ortamda programını tamamladı. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Şair ve TV Programcısı Serdar Tuncer’i bir kez daha Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek güzel söyleşisi için Serdar Tuncer’e teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

https://www.aksehirpostasi.com/