Değerli hemşerilerim, Akşehir de doğup büyüyen lise öğreniminden sonra Akşehir’den ayrılan hemşerinizim. En güzel çocukluk ve gençlik yıllarım Akşehir de geçti. Uzun yıllardır Akşehir’den uzaktayım, İçimdeki Akşehir sevgisi ve özlemi hiç kaybolmadı. Ara sıra Akşehir’e gelip özlem gideriyorum.

Bu web sitesini yapmaktaki amacım Akşehir’imizin tarihini, güzelliklerini, adetlerini, şive ve deyimlerimizi, Nasredin Hoca’mızı kısacası kültürümüzü sanal alemde tanıtmak. Benim gibi Akşehir’den uzak Akşehir sevdalılarına Akşehir’i hatırlatmak. Özellikle gençlerin Akşehirimizin kültürünü unutmamaları ve yaşatmaları için hazırladım. Ben amatörce birşeyler yapmağa çalıştım, umarım benim gibi Akşehir’den uzak Akşehir sevdalılarının Akşehir özlemini gidermelerine yardımcı olurum.Takdir hemşerilerimin.

Mutlaka eksik ve hatalarım vardır, sizlerden ricam eksiklerimi, hatalı olan bilgileri bana yazmanız. Şimdiden değerli katkılarınız için teşekkür ederim. Özellikle deyimlerimiz ve meşhurlarımız sayfalarının eksiklerini tamamlamada Hayri Şahin ve eşi Ayşe Şahin ile Osman İnce Akşehir’li olma ve Akşehir’in değerlerine sahip çıkma anlamında çok yardımcı oldular, kendilerine teşekkür ederim.

Tüm hemşerilerime sağlık ve esenlikler diler, değerli katkılarınızı beklerim. Sevgi ve saygıyla..

 

Doğan Emre-ANKARA -2013 İletişim : hdemre@hotmail.com