AKADEMİK ARAMA KURTARMA TİMİNDEN İŞTİŞARE TOPLANTISI

Akademik Arama kurtarma timi başkanlığında çevre ilçelerimizde bulunan doğa severler ve kulüplerle istişare toplantısında buluşuldu.

Akademik (Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi: “Akşehir Belediye Başkanlığımız bünyesinde kurduğumuz Arama kurtarma timimizle birlikte çevre ilçelerimizde bulunan doğa severler ve kulüplerle istişarelerde bulunulmuştur.
Ülkemizde yaşanan üzücü orman yangınlarında yaşanan can ve mal kayıplarında bunlara sebep olan kişi ve örgütleri Allah bildiği gibi yapması yönünde kınamada bulunulmuştur.
Dağcılık derslerimizde ilk verilen eğitim Çevredir.  Bulunduğumuz coğrafya içerisinde her türlü canlıya sahip olunması, türünün korunması ve ortamın temiz tutulması yönünde detaylı bilgiler edinilir. sonrasında teorik ve uygulama eğitimlerine geçilir. Bu özverili topluluklar ile birlikte her türlü felakete karşıda birlikte hareket edebilme becerileri de Federasyonumuz ve kulüplerimizce eğitimler gerçekleştirilir.
Coğrafyamızı koruyup kollayan bu kişiler dağlara gitmeyerek Devletimizin belirlediği sınırlar doğrultusunda halkımızın yanında olmak düşüncesiyle kararlar alınmıştır.
Çay Dağcılık gurubu bizzat Kulübümüze gelerek bu yönde fikir alışverişinde bulunmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.”