KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ CANLI HAYVAN PAZARI KONTROL EDİLİYOR

Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman , görevli Veteriner Hekimleri ile birlikte, kurbanlık satışlarının devam ettiği Canlı Hayvan Pazarı’nda kontrollerde bulundu.

Akşehir İlçe Tarım ve Orman  Müdürü Soner Kahraman  ve görevli Veteriner Hekimleri ile birlikte,  Canlı Hayvan Pazarı’nda  kontrollerde bulunuldu.
 Hayvan sahipleri Kurban alım, satım ve kurbanlık vasfı taşıyan hayvanların şartları konusunda bilgilendirildi. Akşehir’de  Canlı Hayvan Pazarı’nda yapılan denetimlerde, hayvan sahiplerine kurban alım, satım ve kurbanlık vasfı taşıyan hayvanların şartları konusunda bilgilendirme yapıldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman, bayram öncesi hayvan pazarının düzenli ve sağlıklı bir şekilde işlemesi için denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

KAHRAMAN: DENETİMLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
Kontrollerin, hem halk sağlığı hem de hayvan refahı açısından önemli olduğunu vurgulayan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman , “Amacımız, vatandaşlarımızın kurban ibadetini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu kapsamda gerekli tüm önlemleri alıyoruz ve denetimlerimizi sürdürüyoruz” dedi. 

  https://www.aksehirpostasi.com      https://www.istasyonhaber.net/